Rady k lovu

Příprava na lov

Vždy se připravte na lov tím že zvážíte jaky armor, skills, Palico Gadgets a element zbraně si na boj zvolíte. Vybavení můžete také měnit přímo na lovu v kempu. 

  • Obrana je na začátku hry často přehlíženou věcí a rychle zjistíte, že je to nezbytné pro pokrok.  S výjimkou Nergiganta by vás žádné monstrum nemělo zabít na jednu ránu  Pokud rychle v boji umíráte určitě zvažte zvýšení vaší obrany.
  • S útokem je to jednoduché. Pokud máte element nebo typ zbraně na kterou má monstrum slabost vždy je lepší ji vzít. Urychlí vám to čas souboje. Tedy pokud s danou zbraní umíte.
  • The Vigorwasp Palico gadget je nejlepší když se potřebujete naučit mechaniky nového boje. Dovolí vám se rychle vyléčit z chyb které jste udělali.
  • Staty vaší kočky nejsou až tak důležité, poškození které udělují je minimální a když umřou za pár sekund se zas obnoví.  Druh poškození je důležitý pokud chcete na monstrum nasadit co nejrychleji nějaký status efekt  Kočka často útočí na hlavu monstra což je dobré pro omráčení nebo třeba paralýzu.
  • Nikdy si nezapomeňte vzít předměty jako:  Health Potions, Flash Bugs, Flash Pods a Antidote..... Pasti a Tranq bomby pokud plánujete monstrum chytit.
  • Vždy se před lovem najezte. některé questy vás můžou hodit přímo do boje místo do kempu. Proto je dobré najíst se před bojem ve městě nebo se přemístit do Kampu pomocí Fast Travel.

 

Slabosti monster

Monstra mají slabiny do kterých je dobré útočit, také má místa která jsou tvrdší a dáváte do nich menší poškození. Nalezení slabin monstra je klíčová věc k tomu stát se úspěšným lovcem.  Když útočíte snažte se aby čísla byla oranžová tím poznáte že útočíte do slabin naopak když jsou čísla bílá útočíte do obrněných míst.

 

Elementy & Status

Je zde 5 elementů: fire(oheň), thunder(blesky), water(voda), ice(led) a dragon(dračí). Využívejte ty elementy na které má monstrum slabost.

Status útoky jsou také velice užitečné: poison(otrava), paralysis(paralýza), sleep(spánek), stun(omráčení) a blast(výbuch).  Sleep je dobrý když máte u sebe Barrel bomby které je nejlepší dám k hlavě monstra když spí. Pozor: monstrum probudíte když do něj zaútočíte

 

Osedlání monster

Můžete naskočit na monstrum když provedete útok když jste ve vzduchu. Když jste na něm snažte se vyhnout shození a útočte do něj dokud monstrum neshodíte na zem.  S některými zbraněmi je jednodušší dostat se na záda monstra.  Když jste na zádech a kroužek kolem mapy je bliká červeně přeskočte pomocí analogu na jinou část monstra a tím zamezíte vašemu shození z monstra.

  

Poznejte prostředí kolem vás

Na mapě jsou různá místa, stvoření a rostliny které vám pomohou při boji. Můžete je vidět i na mapě.  Místa kde je dobré položit třeba past a potom na monstrum na místě shodit třeba kamení většinou pomocí praku nebo útokem do žáby která může způsobit monstrum paralýzu nebo hoření nebo světlušky do kterých když zaútočíte omráčí monstrum podobně jako Flash Pod.

 

Létající monstra

Ve hře je spoustu monster které útočí při letu nebo jsou často ve vzduchu. Pomocí Flash Pod je můžete srazit k zemi a na chvíli je omráčit.

 

Střety monster (Turf Wars)

Když se dvě monstra střetnou můžou na  sebe zaútočit. Využijte těchto situací a nechte monstra ať se poškodí. Může vám to dost zkrátit boj.  Jestli chcete v lokaci jen jedno monstru použijte Dung Pod tím druhé monstrum odlákáte z lokace.

 

Ničte části monster

Zaměřujte svoje útoky na místa která se dají zničit, oslabujete tím monstrum a někdy můžete omezit jeho pohyb a útoky. Jsou zde také materiály které získáte pouze tím že danou část zničíte např. zuby, ocas atd.  Ve všech případech se snažte monstru useknout ocas. Díky tomu můžete snížit spoustu poškození které vám monstrum dává.

 

Využívej prostředí

Pozorujte pečlivě své okolí. Prostředí je plné hran ke skákání, zdí k lezení, a kopců ke klouzání.  Když je to možné používejte je k útoku z vrchu

 

Wedge Beetles

Wedge beetles můžete najít na různých místech jsou to takový ty žlutě svítící brouci. Zamiřte na ně L2 a přichytněte se pomocí O.  Slouží k rychlému lezení a přemisťování nebo třeba k naskočení na monstrum.

 

Armor Skills

Armory zvyšují vaše atributy a přidávají a posilují různé dovednosti . Volte armory tak aby podporovali typ zbraně který hrajete nebo stylem jakým hrajete.

 

Druhy kamer

V nastavení můžete zvolit mezi dvěma typy kamer. Focus: Vždy zaměřené na monstrum. Target: Zaměří na monstrum po stisknuti tlačítka.

 

Nastaveni kamery

V menu můžete nastavit různé režimy kamery.  Čím dál máte kameru tím máte lepší přehled o boji zejména v boji na blízko.

 

Rychlé cestování

Můžete rychle cestovat mezi Kampy tím že si otevřete Wildlife Map a zvolíte jaký kemp chcete, Rychlé cestování ale nefunguje když jste v boji nebo když o vás monstrum ví.

Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .